Przyglądając się wcześniejszym 4-letnim cyklom rynkowym Bitcoina, możemy zauważyć pewne wzorce. Po halvingach w latach 2012, 2016 i 2020, wrzesień  często był miesiącem korekt i spadków. Na przykład w 2016 roku, po halvingu, Bitcoin we wrześniu zanotował spadek o około 9%. Podobnie w 2020 roku, po trzecim halvingu, Bitcoin zanotował lekkie osłabienie w okresie wrześniowym.

Ten wzorzec sugeruje, że wrzesień, nie jest miesiącem  wzrostów . Te następowały w miesiącach późniejszych np. październiki dawały zarobić nawet i ponad 60 % na  Bitcoinie. Często po halvingu rynek potrzebuje kilku miesięcy, aby przetrawić zmiany w podaży i wypracować nowe poziomy cenowe. Ta obecna stagnacja pohalvingowa która pokrywa się dodatkowo z marazmem wakacyjny trwa rekordowo  długo. Patrząc jednak na cenę bitcoina to nie zanotował on spektakularnych spadków jak w latach wcześniejszych na tym etapie rynku. Może to świadczyć o sile bitcoina. Najprawdopodobniej ta wysoka cena obecnie utrzymywana jest głownie przez spotowe ETF-y BlackRocka. Największą obecnie siłę zakupową.   

Ten wrzesień ma dodatkowy czynnik spadkowy w postaci  obniżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną USA. Historia pokazuje, że te obniżki, które są odpowiedzią na słabnącą gospodarkę, prowadzą do krótkoterminowych spadków na rynkach akcji, takich jak S&P 500. Ostatnie takie obniżki spowodowały spadek na S&P500 o 35%, przedostatnie 58%jeszcze wcześniejsze na poziomie 51 %  W przeszłości, kiedy rynki akcji reagowały spadkami na obniżki stóp, Bitcoin reagował podobnie.

Czego Możemy Oczekiwać więc we Wrześniu 2024?

Biorąc pod uwagę zarówno historyczne zachowania Bitcoina  we wrześniach  po halvingach, jak i potencjalny wpływ polityki monetarnej USA, możemy założyć, że wrzesień może być okresem zwiększonej zmienności i spadków, zwłaszcza jeśli rynki akcji zareagują negatywnie na decyzje Fed. A tak było praktycznie zawsze w przeszłości.  

Podsumowując, wrzesień 2024 może  stworzyć okazje do zakupu dla inwestorów, którzy wierzą w długoterminowy potencjał tej kryptowaluty i w jej cykliczność , zwłaszcza w kontekście możliwego luzowania polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną USA  Warto tez zauważyć że wskaźniki CBDI oraz VDD które dość dokładnie opisują kondycje BTC pięknie odreagowały i są obecnie na niskich poziomach , VDD na takim ja w okresie bessy. I co bardzo ważne odresagowały tak , przy nadal wysokiej cenie bitcoina . Bo inaczej jest  jak te wskaźniki spadaj przy okazji spadku ceny BTC a inaczej jak spadają w związku z czasowością przy zachowaniu wysokiej ceny BTC tak ja mamy obecnie . Jak wskaźnik jest nisko to ma „od czego się odbijać” jak cena bitcoina zacznie iść do góry. Super by było jakby cena BTC znacząco nie spadla we wrześniu .Bo jednak lepiej jest jak wskaźniki które maja obecnie bardzo duży potencjał do wzrostów zaczną iść do góry przy cenie BTC ponad 50 tyś a nie np. nieco poniże 40 tyś USD Czego Państwu i sobie życzę.

Przy tej okazji,  pragnę  przypomnieć że  nasz kantor prowadzi wymianę BTC, USDT, ETH , czy tez BNB na PLN . Lub odwrotnie, możesz  zakupić te kryptowaluty za PLN . Reklamując się jako mobilny kryptokantor na śląsku możemy dojechać do klienta pod wskazany przez niego adres przy kwocie