Kto inwestuje w BTC

Kto inwestuje w BTC, czy tylko inwestorzy Indywidualni ?

Grayscale Investments – największy fundusz inwestujący w bitcoiny i inne kryptowaluty, który posiada ponad 607,000 BTC (więcej niż 2,5% całkowitej podaży bitcoina) o wartości przekraczającej 16 mld USD. Dzięki inwestycjom w kryptowaluty Grayscale zyskał w tym roku ponad 333% zwrotu. Portal Morningstar uznał go za najlepszy fundusz inwestycyjny 2020 i stwierdził, że rok należał do inwestorów, którzy postawili na cyfrowe aktywa.

MicroStrategy – firma specjalizująca się przede wszystkim w narzędziach analizy, zaczęła gromadzić bitcoiny jako swoją rezerwę. W tym roku kupowała je 3-krotnie: w sierpniu (21,454 BTC za 250 mln USD), we wrześniu 2020r. (bitcoiny za 175 mln USD) oraz na początku grudnia (2,574 BTC za 50 mln USD). CEO MicroStrategy – Michael Saylor mówił, że bitcoin to jedno z najcenniejszych aktywów na świecie.

Square Inc. – firma założyciela Twittera, Jacka Dorsey’a, kupiła w październiku 2020 r 4,709 BTC za 50 mln USD. CEO jednego z największych mediów społecznościowych jest znanym sympatykiem kryptowalut i w jednym z wywiadów przyznał, że sam wydał na bitcoiny 10 mln USD w w tydzień.

MassMutual – w bitcoiny zainwestowała także 169-letnia firma ubezpieczeniowa, która kontroluje ponad 235 mld dolarów. 100 mln USD przeznaczone na ten cel, nie stawiło nawet 0,5% portfela spółki. MassMutual nie zamierza jednak na tym poprzestać, a bitcoin w portfolio tak rozpoznawalnej i starej spółki, to dobra reklama dla całego rynku kryptowalut.

Galaxy Digital Holdings – skupiający się na kryptowalutach bank Mike’a Novogratza, posiada 16,651 BTC – wartych około 257 mln USD. Znany orędownik bitcoina uważa, że środki stymulujące gospodarki zamknięte na czas pandemii, przyczynią się do wzrostu jego ceny.

Ruffer Investment Company – firma inwestycyjna o aktywach wartych 27 mld USD, zamieniła na bitcoiny 2,5% swojego multi-strategicznego funduszu. Według spółki BTC jest idealnym aktywem chroniącym przed inflacją, na której wystąpienie szykuje się wielu gigantów z rynku finansowego.

SkyBridge Capital – firma znanego finansisty Anthonego Scaramucciego szykuje się do wejścia na rynek kryptowalut. Spółka złożyła w tym celu wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Jeżeli otrzyma zgodę, powstanie kolejny bitcoinowy fundusz inwestycyjny. Według ostatnich informacji firma kupiła już BTC o wartość 182 mln USD.

Stone Ridge jest trzecią dużą firmą, która w ostatnim czasie zainwestowała w wiodącą kryptowalutę – Bitcoina. Finansowy gigant ujawnił, że kupił ponad 10 tys. BTC o wartości ok. 115 mln dol.

SBI Holdings – japońska grupa finansowa, dołączyła do adopcji kryptowalut, udostępniając pożyczki w bitcoinach. Klienci mogą zadłużać się na kwoty od 0,1 do 5 BTC. Przed uruchomieniem nowej usługi firma zaopatrzyła się w kryptowaluty.

Wymienione wyżej spółki wydały w tym roku na kryptowaluty co najmniej 3,5 mld USD. To tylko garść przykładów. Lista instytucji zainteresowanych wejściem (lub już wchodzących) na rynek bitcoina jest długa…

Jesteś zdecydowany?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując się do jego potrzeb.

Kontakt

Siedziba Spółki

40-833 Katowice ul. W. Sławka 30/37 
KANTOR STACJONARNY
1.Gliwice, Al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 1 (Przy Centrum Handlowym ARENA) 
2. Tychy, Al. Bielska 107 (przy Auchan) 

 

Zadzwoń do nas